Masz pytanie?

Jak domowym sposobem przygotować owoce kandyzowane?

Wielobarwne i zdrowe, oprószone cukrem smakołyki o kwadratowe lub podłużnym kształcie… Kto zgadnie o czym mowa? Oczywiście, o kandyzowanych owocach! W kolejnym artykule z cyklu „Madame Radzi” opowiem Wam, jak domowym sposobem przygotować kandyzowane owoce.

Produkcja obtoczonych w cukrze owoców jest niezwykle prosta, ale dość czasochłonna. Dlatego też, chcąc przygotować w zaciszu domowym te wyśmienite, kandyzowane specjały musisz uzbroić się w cierpliwość.

 

Parę słów o kandyzowaniu

Kandyzowanie polega na konserwowaniu wybranych produktów za pomocą cukru. a  dokładniej - syropu cukrowego. Przygotowane tą metodą owoce, jeśli będą przechowywane w suchym i szczelnym pojemniku, długo zachowają swoje właściwości, świeżość oraz wspaniały smak.

 

Gotowi do pracy? To zaczynamy kandyzowanie!

Po tym krótkim wprowadzeniu, czas na część praktyczną. Od czego zaczynamy?

  • Wybrane owocne możemy pociąć w paski, pokroić w kostkę lub też wykorzystać w całości.
  • Stosunek owoców do cukru i wody powinien wynosić 1:1:1.
  • 1/3 wody zagotuj z 1/3 cukru i do powstałego syropu cukrowego dodaj owoce. Teraz najważniejszy jest czas - pozostaw owoce w słodkiej cieczy na dobę w chłodnym miejscu.
  • Następnego dnia powtórz analogicznie czynność, starannie odcedzając wcześniej owoce, dodając do nich cukru oraz wodę do syropu z dnia poprzedniego.
  • Kolejna doba to czas na wchłanianie przez owoce cukru. Trzeciego dnia wykorzystaj ostatnią część cukru i wody. Po trzech dniach zmagań, proces kandyzowania prawie dobiega końca.
  • W ostatnim etapie musisz odsączyć owoce z syropu cukrowego i wyłożyć je na blaszkę, którą to umieścisz w piekarniku w celu wysuszenia owoców. Temperatura powinna wynosić 140 stopni, a czas suszenia to ok. 10 minut. Dodatkowo przed rozpoczęciem suszenia owoców, możesz oprószyć je cukrem.

Właściwości i zastosowanie kandyzowanych owoców

Kandyzowane łakocie długo zachowują swoją barwę, smak i kształt. Jeśli odpowiednio je przechowasz, to nie straszna będzie im wilgoć. Są wspaniałym dodatkiem do wypieków, deserów, śniadaniowych musli czy też jako przekąska, kiedy tylko najdzie Cię ochota na coś słodkiego. 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Monika Zdanewicz. Wszelkie prawa zastrzeżone
CMS by Quick.Cart design: grafiQa.pl
Facebook